Voluntarii Asociatiei Hermes Bucuresti au reusit, din sponsorizarile adunate in urma organizarii Galei de Caritate din noiembrie 2015, sa ajunga la un numar de 58 de copii din Joita si Oravita.

Pentru acesti copii care parcurg zilnic prin frig si ninsoare drumul de multi kilometri pana la scoala au fost pregatite pachete constand in cizme, geci groase, pantaloni, plovere si dulciuri.

Cu aceasta ocazie un strop de bucurie si speranta a ajuns pana in inimile lor incercate de saracie. In zilele urmatoare au ajuns la scoala mai putin infrigurati si mai fericiti